Založ si blog

Vymierame. Ale príliš pomaly

Hlad na svete nie je preto, že nedokážeme nasýtiť chudobných, ale preto, že nedokážeme nasýtiť sociálnu demokraciu.

Opatrenie zrušiť benefity na zubára… toto opatrenie – je namierené proti mladým rodinám s malými deťmi. S dvomi školopovinnými dietkami vás návštevy u zubára stoja stovky eur. Živíme sa tak ako sa živíme. Určite to nie je namierené proti starenám s protézami – tým už zuby nikto neplombuje.

Sociálna demokracia. Je veľmi príznačné, že sme si zvolili za prezidenta bezdetného muža, ktorý lieta na súkromnom lietadle a za milenca má druhú generáciu mečiarovských privatizérov, ktorí svojho času dostali zlaté vajcia slovenskej ekonomiky zadarmo. Aby ich následne priviedli ku krachu a zvyšky predali do zahraniča… Schválne, zájdite si do rodnej obce Náhlikovcov, pozrite sa ako si značkujú tú dedinu sochami a tabuľkami so svojím menom. Nikto nepozdvihne obočie nad správou, že si v tejto parte ulievajú obrovské vily, jedno či vo Vrakuni alebo na jadranskom pobreží.

Mať deti predstavuje dnes panské huncústvo. Ak mamička miesto materskej pracuje, tatko chodí do roboty niekde do Rakúska, majú babky, čo vnúčikom vymenia plienky – nejak to môže fungovať.

Vymierame, to je jasné každému. Bohužiaľ sa tak deje príliš pomaly. Keby sme vymreli rýchlo, rýchlo nás niečo nahradí. Pri pomalom tempe ale len pred sebou tlačíme všetko zlo… Všetky negatíva sa na seba nabaľujú a tá troška mladých sa kazí. Iba nová generácia so sebou prinesie energiu a nové nápady.

Výmena generácií je hlavným motorom evolúcie. U nás sa ale ten motor zasekol. Na tróne sedia starci a stareny. Aby bolo postarané o ich 13. dôchodky, vláda červených oligarchov urobí čokoľvek. Nemôžete nakŕmiť mladých, starých, aj sociálnu demokraciu s jej oligarchiou s nekonečným žalúdkom. Prednosť majú starci.

Také krajiny ako Afganistan a Irak, v médiách prezentované ako územia smrti, za 20 rokov zdvojnásobili svoju populáciu. Budúcnosť patrí im – jednoducho sa do nej narodia, tak ako v 19. storočí prerodili Slováci Maďarov (každý z našich veľkých národovcov bol vtedy minimálne z desiatich detí). My už budúcnosť nemáme – oligarchia a sociálna demokracia si chvíľu užijú v politickej vírivke a ticho sa vytratíme do histórie.

Mimochodom, myslíte, že keby do vírivky vliezli Eduard Chmelár a ten starosta z Grobu – žeby potrebovali nejakú vodu?

Sociálna demokracia

Správa o stave sociálnej demokracie na Slovensku

25.04.2024

Sociálna demokracia je presne taká, akú ju Fedor Flašík založil. Zakladal ju so zlatou reťazou na krku a s drahou cigarou v ústach. Súd práve prepustil podvodníka, ktorý na Ponziho pyramíde oklamal ľudí o 50 miliónov. Späť do rokov deväťdesiatych. Za Československa sociálna demokracia nemala dejiny. Boris Zala alebo profesor Laluha by možno nesúhlasili, ale je to fakt. [...]

Ľavica plní v spoločnosti úlohu syfilisu

09.02.2024

Správa o stave ľavice na Slovensku: Korupcia už nie je trestná. Vláda posiela obrovské čiastky zbrojným barónom, ktorí sa topia v ziskoch. Došlo k bezprecedenntnému zvýšeniu sociálnych odvodov pre ľudí, čo zarábajú viac ako 650 euro mesačne. Súkromné zdravotné poistovne si vyplácajú obrovské zisky z povinných odvodov (po novom sa Ficovi a oligarchom do pokladničky [...]

Iné časy nebudú

25.10.2023

Čítal som knižku o britských premiéroch v 19. storočí. Nový premiér sa vždy dostal do sedla tak, že kritizoval starého premiéra na jednej veci – a potom, keď chytil opraty vlády, robil ten nový to isté. Alebo aj horšie. Napr. kým bol v opozícii, bol to najväčší pacifista na svete, a keď dostal do rúk armádu, stal sa z neho najväčší warmonger apod. Čo z toho [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 5232x
Priemerná čítanosť článkov: 1308x

Autor blogu

Kategórie