Založ si blog

Ďalší ľavičiar, čo ide skratkou

Tak nám Chmelár vstúpil do Smeru. Síce hovorí, že nevstúpil, ale to viete. Keď je vaším šéfom chlapík, čo kedysi nakupoval CT prístroje jeden za cenu dvoch…

Vlado Mináč kedysi písal o tom ako bola jednoduchá zdravotná starostlivosť nedostupná pre ľudí z hladových dolín. Ako si boháči delili peniaze a chudoba mohla ísť zbierať bylinky do lesa. A k tejto suite sa teraz pripojil pán docent, ktorý vlastne má stranu, Socialistov. Založil si ju a keď videl, že z nej neplynie žiadna funkcia na štátnom cecku, nechal ju na druhých a utiekol inde. Utopický ľavičiar… Ja to viem, lebo som sa v Nitre 1. mája bol pozrieť na ten hlúčik. Čo už.

Budete teraz tých našich posledných veteránov z Druhej svetovej vojny v auguste potľapkávať po pleciach, a zároveň budete vedieť, že im už žiadny doktor neurobí o 20 rokov mladšiemu starkému akékoľvek náročnejšie vyšetrenie, lebo mladší na ne čakajú mesiace… že niekto vo vašej partii si potreboval postaviť chalupu z verejného rozpočtu zdravotníctva. Takýto oblúk urobila ľavica od čias Mináča. Predtým to boli oni, teraz sme to my.

Náš svet ničí skratkovité myslenie. Zjednodušiť si všetko, bez roboty, nakradnúť, to je jedno, len sa nabaliť, bez potu a námahy.

Túto generáciu budeme raz musieť zahodiť.

Možno to tu raz preberie umelá ingeligencia – len či bude vedieť pracovať aj rukami. Lebo zatiaľ berie prácu, len takým, čo robia za počítačom. Autorom nekonečných ničnehovoriacich analýz a neviem čoho. To je vlastne dobre.

Ale kto bude raz robiť? Naša planéta bude mať 10 miliárd obyvateľov, stenčujúce sa zdroje, a do toho máme týchto ľudí, ktorí si dávno v mladosti povedali, že nikdy nebudú pracovať a teraz sa toho svedomito držia. No – veľa šťastia v novom zamestnaní.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Joe Biden, dlh, limit

Biden: Dohoda o dlhovom strope zabránila kolapsu USA

03.06.2023 06:29

"Nikto nedostal všetko, čo chcel, ale Američania dostali, čo potrebovali," povedal americký prezident Joe Biden.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Zmanipulované voľby? Politici sa zahrávajú s ohňom

03.06.2023 06:05

Spochybňovanie demokratických volieb je nebezpečný precedens, upozorňuje komentátor Marián Repa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1796x
Priemerná čítanosť článkov: 1796x

Autor blogu

Kategórie

Archív