Založ si blog

Lezie vám na nervy kultúrna vojna? Žiadne strachy, bude horšie

Na sedení doma je najhoršie, že sledujeme všelijaké kultúrne búrky na dne nočníka, aj keď by sme sa vlastne obišli bez toho. Slovenská kultúrna vojna zďaleka nie je zlá ako to, čím sa zabávajú inde. Malá rekapituácia z uplynulého týždňa (mesiaca):

 • Pre poriadnu dávku preháňadla stačí chodiť na profil nesmierne populárnej senátorky AOC, bývalej servírky z Bronxu. Tá sa najnovšie nestýka s republikánmi, pretože sa ju pokúsili zavraždiť (a ešte bola donútená sa jednému chlapíkovi ospravedlniť, keď mu želala smrť). Zaujala ma jedna vec: AOC dlhodobo kritizuje bielych mužov, napríklad že sú emocionálni impotenti a podobne. V jednej diskusii sa strhla vášnivá hádka: Je brazílsky prezident Bolsonaro beloch alebo nie? Pretože v debate, či je zlosyn, je to dosť dôležitá informácia. Polovica diskutujúcich sa nazdáva, že je beloch, kým druhá polovica si to nemyslí. Nezabudnite si kúpiť merchové tričko od pani senátorky (do ktorej som potajomky platonicky zaľúbený ako do Janky C. od nás).,
 • Disney vyhodil Ginu Carano z Mandaloriana (to je tá baba jak tank, ktorej mohutný hrudník obdivoval Colossus v Deadpoolovi). Čoho sa okamžite chytil Ben Shapiro (to je ten chlapík, ktorý je najsledovanejší komentátor v Amerike a chce preraziť aj vo filme). Dôvodu úplne nerozumiem – Gina napísala tweet, kde cancel kultúru prirovnala k nacizmu v Nemecku, kde pod tlakom aj Židia prenasledovali iných Židov. Áno je to možno hlúpo napísané, ale ruku na srdce – mnoho židovských vydavateľov bolo vo Veimare známych antisemitizmom, a aj taký Karl Marx bol po oboch rodičoch židovského pôvodu, dokonca z významných rodín talmudských učencov – a on v živote napísal dosť surové antisemitské texty. Mne to vychádza, že tá Gina až takú hlúposť netresla. Pre istotu ju aj tak vyhodili.
 • Mia Kahlifa pokračuje so svojou petíciou za zrušenie pornografie. A áno, ona bola vtedy mladá a hlúpa a jej zmluva bola len na 3 mesiace.
 • Kauza číslo jedna, ktorá v USA vo februári prekryla všetko ostatné, vypukla, keď si istá mladá učiteľka na hlavu napatlala lepidlo Gorila Glue a jej sa zlepili vlasy. Seriózne médiá na túto tému vychrilili tisícky článkov a stále nie je koniec. V tejto chvíli si pravdepodobne ďalší tiktokeri patlaju Gorilu na hlavu v snahe, že aj o nich napíšu.
 • A čo rasová social justice? Prezident Biden chce naliať ranec peňazí do černošských farmárov, ktorých je len 1,4 % zo všetkých farmárov v USA. Hra Monopoly bola vyhlásená za príliš belošskú a schytal to aj Domček v prérii (belošské stereotypy – pôvodná kniha ide teda za klasickými rozprávkami alebo trebárs takou autorkou Pipi dlhej pančuchy – na index zakázaných kníh).
 • Prvý transvestita vo vláde Joa Bidena (neviem presne ako sa prekladá jeho funkcia – Sekretár zdravotníctva?) už maká na svojej agende. Podporuje blokátory puberty, hormonálne lieky, ktoré vám zablokujú pubertu a vy nespáchate samovraždu.
 • V Connecticute sa súdi mladá atlétka, ktorej prekáža nový trend – že čoraz viac biologických mužov (trans-osôb) vyhráva dievčenské a ženské atletické súťaže.
 • Jedna americká profesorka vyzvala belochov, aby boli „less white“, čiže menej pyšní a tak ďalej (rys „too white“ zhrnula do 10 bodov).
 • Aj Coca-Cola je napádaná, že je príliš „white“.
 • Po 31 rokoch vyhodili chlapíka, čo v Simpsonovcoch od začiatku 90-tych rokov daboval Doktora Dlahu – pretože je biely a jeho postava v seriáli je čierna, čo je neprípustný rasizmus.
 • Určite ste zachytili informácie, že v nových Vikingoch bude historického jarla hrať lesbická černoška a anglickú kráľovnú Annu Boleynovú bude hrať tiež černoška.
 • Reperka Cardi B, jedna z najbohatších žien v Amerike, sa sťažuje, že zábavný priemysel preferuje bielu rasu. Zaspomínala si na svoje časy, keď ako striptérka potrebovala peniaze na nájomné a weed a belošské kolegyne dostávali viac bankoviek do podväzkov..
 • Kongresmanka Marjorie Taylor Greene si pred pracovňu dala veľkú tabuľu – Sú len dve pohlavia, dôverujte vede (to je tá, o ktorej aj slovenské noviny píšu, že povedala, že za kalifornské požiare môže obrí židovský laser z vesmíru).
 • Kamala spúšťa veľkú a drahú kampaň proti non-white women harrasementu (bielych žien sa harrasement toľko netýka).
 • Veľký portál Unilad sa venoval téme, že to, že černosi nevedia plávať, je len historický hoax.
 • Aby sme nazabudli na vegánov, v Lyone si nadpolovičnou väčšinou jedného zvolili za starostu. A ten si splnil sen – respektíve, splnil ho všetkým školákom v meste, pretože im zatrhol mäso v školských jedálňach. Mimochodom, tento moralizujúci pán je syn riaditeľa veľkej ropnej spoločnosti.
 • Jednu učiteľku vegánku s 20 tisíc fanúšikmi, zablokoval TikTok. Táto pani učiteľka sa volá Karen (to je v Amerike niečo ako u nás Anča) a vraví, že sa nevzdá a ďalej bude robiť sexuálne vtipy o deťoch.
 • Veľký problém si navaril Google. Za posledný čas musel vyhodiť dve známe SJW bojovníčky zo svojej etickej komisie. Tieto dámy tam celý čas filozofovali o tom, že medzi programátormi a ITčkármi je príliš veľa belošstva…. čo by pre Google nebol až taký problém, horšie už bolo, že potajomky z firmy vynášali súkromné dáta a používali ich na svoju sociálnu agendu.

Nakoniec cancel kultúra dorazila aj ku nám. A to vo veľmi závažnej a zásadnej kauze a síce, že Marylin Manson dvíhal ruku na svoju ženu. To pobavilo Rudiho Rusa a tak ho na mesiac odstrihli od mikrofonu (takže slovenské ženy sú týmto pádom ochránené pred domácim náslím). Priznám sa, že keď som si o trampotách Mansonovej družky prečítal prvýkrát ja, moja reakcia bola rovnaká. Čo čakala? Od chlapíka, čo si dal meno podľa masového vraha a hovorí, že je antikrist. Od chlapíka, ktorý keď nevedel na začiatku kariéry preraziť, tak na pódiu nechal tehotnú herečku na nacistickej vlajke predstierať potrat. Chlapík, čo tvrdil, že si nechal vyoperovať rebro, aby si mohol lízať genitálie. Chlapík, ktorý tvrdí, že je heterosexuál a na pódiu strká svoj úd do úst svojim gitaristom. Chlapík, ktorý sa vyžíva vo všetkých možných aj nemožných perverzitách – keď ho ona baba zbadala, musela si povedať, to je muž do chomúta, s mamou si vypije decko bieleho vínka a otcovi pomôže s upchatým odtokom.

Už aj Rudi zisťuje, čo je ozajstná cancel kultúra :). Že nejde o to, čo poviete, ale o to čo nepoviete. Lebo Rudi už zistil, že robiť v rádiu je oveľa príjemnejšie ako byť nezamestnaným, na americký spôsob sa ponížene ospravedlnil, a odteraz si svoje poznámky v budúcnosti lepšie premyslí.

Ako sa z Rada Ondrejíčka stal Matovič slovenského humoru

10.03.2021

Tak nám Rado Ondrejíček rozbieha anketu Sexistický blud. Okrem iných to schytal aj Eduard Kukan. Za to, že napísal, že chodí MHD a páčia sa mu vodičky električiek. Rada určite poznáte – má prezývku Cynická obluda a je pyšný na to, že svojími obrázkovými vtipmi vytáča veľa ľudí, dokonca niektorí na neho podali trestné oznámenie. Ja osobne humoru neupieram [...]

Buďte radi, že biskupi po vás nechcú, aby ste poslali manželku na panské

29.09.2020

Zdá sa, že ľudí prekvapilo dnešné vyhlásenie slovenských biskupov, že ich zákony sú nadradené nad tie štátne. Mňa to neprekvapilo – mám v polici knihu od Laca Mňačka Kde končia prašné cesty. Hneď som ju vytiahol, oprášil a nalistoval príslušnú kapitolu. Reportáž bola o výbušnej púti na Sivej Brade začiatkom päťdesiatych rokov, po ktorej komunisti zavreli [...]

koronavírus, Covid-19, testovanie,

Viacerí Slováci podali na súd v Haagu podnet v súvislosti s testovaním

14.04.2021 17:44

Desiatky Slovákov podali podnet na Medzinárodný trestný súd za vykonanie medicínskych experimentov súvisiacich s celoplošným testovaním.

Belgium NATO US

Vojna v Afganistane sa má skončiť. Pre Američanov aj Slovákov

14.04.2021 17:08

Vojna v Afganistane trvá takmer dvadsať rokov. Blíži sa jej koniec? A ak áno, čo to bude znamenať pre ázijskú krajinu, v ktorej pôsobia aj slovenskí vojaci?

Letisko / Dovolenka / Cestujúci / Pasažieri / Letenka / Covidpas /

Únia prijala spoločnú pozíciu ku Covid pasom - nebudú cestovným dokladom

14.04.2021 16:57

Európsky očkovací preukaz nebude považovaný za náhradu cestovného pasu, čiže za doklad, ktorý občanom EÚ automaticky umožní znovu získať slobodu pohybu v rámci Únie.

fico, smer

Smer chce na mimoriadnej schôdzi počuť odpovede k Sputniku či vakcinácii

14.04.2021 16:54

Okrem poslancov Smeru sa pod návrh podpísali aj nezaradení poslanci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 4961x
Priemerná čítanosť článkov: 1654x

Autor blogu

Kategórie